Zarobki z dochodowego biznesu, E-biznes darmowe forum, programy partnerskie, sukces i motywacja oraz darmowe porady i pomysły na biznes
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » SZUKAM PRACY » JAK PISAĆ LIST MOTYWACYJNY?

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Jak pisać list motywacyjny?

List motywacyjny - jak pisać?
  
superadmin
27.07.2009 12:42:59
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Darmowe forum - e-biznes

Posty: 1036 #296620
Od: 2008-10-27
Jak napisać list motywacyjny?
autorem artykułu jest Kinga Grzegorczyk

Napisanie dobrego listu motywacyjnego jest prawdziwą sztuką – i chociaż wiele wzorów na stworzenie takiego listu znajdziemy w m.in. w internecie – musimy pamiętać, że list odzwierciedla nas samych i często to właśnie po jego przeczytaniu pracodawcy decydują czy w ogóle są zainteresowani nami, jako przyszłymi pracownikami ich firmy.

Pamiętaj, że do każdego CV wysyłanego do pracodawcy dołączamy standardowo list, ale już ten absolutnie nie może być jedną, szara kopią przesłaną do wszystkich firm, w których ubiegamy się o posadę. List motywacyjny musi być skierowany bezpośrednio to tej jednej firmy, w której zamierzamy podjąć pracę i być zwięzłym rozwinięciem naszego życiorysu – uzupełnionym o prezentację naszych najlepszych stron, zainteresowań i sukcesów.

List motywacyjny powinien konkretnie i krótko uzasadnić, dlaczego to my jesteśmy najlepsi na oferowane przez firmę stanowisko pracy i dlaczego w ogóle się o nie ubiegamy. Tworząc list – nie kopiuj bezmyślnie CV, które też wysyłasz do pracodawcy – on naprawdę umie czytać, i z pewnością nie chciałby pięć razy dowiadywać się o tym samym, raz w sposób wypunktowany a raz pełnymi zdaniami. Bądź oryginalny, opisz swoje zainteresowania powiązane z nową pracą, doświadczenia (nawet te wakacyjne), itp. Koniecznie odwołaj się do wymagań zawartych w ofercie pracy. Pracodawca poszukuje osoby kreatywnej? Świetnie! Przecież jesteś kreatywny, wspomnij o swoim ostatnim pomyśle dla innej firmy, lub o własnym niezwiązanym z pracą. Pokaż się z dobrej strony!

Zakończenie listu motywacyjnego powinno być możliwie standardowe tzn. prosisz o rozmowę kwalifikacyjną, na której chętnie udzielisz rekrutującym dodatkowych informacji o sobie, odpowiesz na dodatkowe pytania, itp. Jeśli cokolwiek załączasz do listu motywacyjnego (np. dyplom z konkursu „Najlepszy w sieci” itp. – nie zapomnij pod listem dopisać wyraźnie załączników – będziesz miał większą pewność, że nie zaginą a i pracodawca spojrzy na to lepiej.

Obowiązkowo podpisz list własnoręcznie (nie komputerowo!) i zakończ jednym ze zwrotów grzecznościowych „Z poważaniem”, „Z wyrazami szacunku” itd.

--
Praca - poradnik dla szukających pracy
Jak napisać CV

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


_________________
Blog o WordPress i Marketingu :: Trochę humoru | Fajne wpisy na blogach
  
Electra21.11.2018 07:32:25
poziom 5

oczka
  
strzelba666
17.01.2012 19:22:11
Grupa: Użytkownik

Posty: 1 #843237
Od: 2012-1-17
Przeglądając internet znalazłem ten wątek na forum. Mam jedno małe pytanie. Czy znając imię, nazwisko oraz stanowisko osoby która zajmuje się rekrutacją to czy mogę zaadresować bezpośrednio do tej osoby swój list motywacyjny?
_________________
List motywacyjny
  
arkana
18.07.2013 10:48:53
Grupa: Użytkownik

Posty: 21 #1541472
Od: 2010-7-20
Można korzystać ze wzorów, ale trzeba pamiętać, żeby dopasować do stanowiska na jakie się aplikuje wybrany wcześniej list motywacyjny

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » SZUKAM PRACY » JAK PISAĆ LIST MOTYWACYJNY?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta

Darmowe forum e-biznes (CNNB) - Grupa AG ESSEKER


No To Frugo