Zarobki z dochodowego biznesu, E-biznes darmowe forum, programy partnerskie, sukces i motywacja oraz darmowe porady i pomysły na biznes
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » SUKCES, CZYLI... » WYSTĄPIENIA PUBLICZNE-DZIĘKI NIM OSIĄGNIESZ SUKCES

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Wystąpienia publiczne-Dzięki nim osiągniesz sukces

Wyróżni się z tłumu i osiągaj sukcesy!
  
superadmin
27.07.2009 14:39:00
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Darmowe forum - e-biznes

Posty: 1038 #296700
Od: 2008-10-27
Pamiętaj, wystąpienia publiczne, które w pozytywny sposób wyróżniają się od innych są lepiej zapamiętywane przez słuchaczy.

Dlatego chcę abyś mógł zapoznać się z kilkoma pomysłami na to, w jaki prosty sposób możesz zmienić coś w sobie lub swojej prezentacji tak by stała się ona ciekawsza. W swoim doświadczeniu z doradzania firmom i osobom publicznym wiem, że jest to faktycznie problem by pozytywnie się wyróżnić.

1. Użyj ciekawych materiałów dodatkowych – jeśli zaczniesz od krótkiego ciekawego filmu, możesz później wykorzystywać jego motyw przewodni. Kiedyś z moim klientem zbudowaliśmy całe wystąpienie w oparciu o film o marzeniu. Bo każdy z nas ma jakieś marzenia a naszym marzeniem jest osiągnięcie, … takich a takich wyników.

2. Zaskakuj widownię – kiedyś prowadząc warsztat z wystąpień publicznych zacząłem od „przenudzenia” a później zrobiłem zmianę i powiedziałem z uśmiechem, że właśnie tak się nie zaczyna. Naprawę widownia była zaskoczona.

3. Nawiązuj do aktualnych tematów politycznych, gospodarczych czy społecznych – kiedyś popularne hasło było „Balcerowicz musi odejść” – jak odszedł, straciło to swój wydźwięk. Chociaż z pewnością jest więcej nawiązań, o które można „zaczepić”.

4. Zmieniaj perspektywę mówienia – nie stój w jednym miejscu, jeśli mówisz dłużej niż 12 min. Ludzie szybko się nudzą. Jeśli stoisz usiądź, jeśli siedzisz wstań.

5. Opowiadaj ciekawe historie – to chyba jest jasne, że jeśli opowiesz coś co zainteresuje Twoich widzów będą Cię słuchać.

6. Używaj różnych środków przekazu – ruch, słowo, muzyka. Pomyśl sobie jak niesamowicie gdybyś nagle w środku twojej wypowiedzi pojawiła się właściwie dobrana muzyka. Sądzisz, że ludzie by to zapamiętali?

7. Mów inaczej niż Twoi przedmówcy – Skoro inni mówią wolno i nudzą. Zwiększ tempo mówienia. Jeśli mówią cicho, zacznij mówić głośniej.

8. Użyj ciekawego przedmiotu lub przedmiotu, który nawiązuje do treści Twojego wystąpienia. Przed wyborami często oglądaliśmy albo konferencje prasowe z udziałem różnych przedmiotów, które miały nam uzmysłowić słowa polityków. I obojętnie czy będzie to chleb, żarówka czy lodówka przedmiot, który będzie związany z treścią naszego przemówienia z pewnością przyciągnie uwagę.

To, co zaproponowałem to tylko kilka przykładów, które możesz użyć by skupić na sobie uwagę i spowodować by Twoja wypowiedź została zapamiętana.

Możesz też wypracować swój indywidualny sposób wyróżniania się. I dzięki temu będzie on wyjątkowy i tylko Twój.

Używając tych elementów pamiętaj jednak, że każda przesada może zostać źle odebrana. Więc korzystaj z tych podpowiedzi, umiejętnie.
Możesz też wejść na stronę www.wystapieniapubliczne.com i tam przeczytać o możliwościach jakie dają prezentacje i wystąpienia publiczne.

Powodzenia!

P.S.
Polecam też Ebooki wydawnictwa Złote Myśli, dzięki którym nauczysz się występować publicznie.
--
Bordman Training - szkolenia wystąpienia publiczne, emisja głosu oraz PR personality.

_________________
Blog o WordPress i Marketingu :: Trochę humoru | Fajne wpisy na blogach | Mój MIX
  
Electra19.10.2019 02:36:34
poziom 5

oczka
  
Dominikaa
15.10.2017 21:59:16
Grupa: Użytkownik

Posty: 1 #2476816
Od: 2017-10-15
Dziękuję za notkę! Bardzo mi się przydała wesoły naprawdę dobre rady wesoły

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » SUKCES, CZYLI... » WYSTĄPIENIA PUBLICZNE-DZIĘKI NIM OSIĄGNIESZ SUKCES

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta

Darmowe forum e-biznes (CNNB) - Grupa AG ESSEKER


No To Frugo