Zarobki z dochodowego biznesu, E-biznes darmowe forum, programy partnerskie, sukces i motywacja oraz darmowe porady i pomysły na biznes
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » POZYCJONOWANIE » SEO DLA POCZĄTKUJĄCYCH: PAJAKI, KATALOGI, RAMKI

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

SEO dla początkujących: pajaki, katalogi, ramki

Metoda pozycjonowania SEO
  
superadmin
27.07.2009 14:26:38
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Darmowe forum - e-biznes

Posty: 1038 #296692
Od: 2008-10-27
SEO dla początkujących: pajaki, katalogi, ramki

Pająki ( szperacze )

Pająk jest programem, który automatycznie wyszukuje strony internetowe. Pajaki używane są do dostarczania stron www wyszukiwarkom. Nazwa odzwierciedla czynność, którą wykonuja te roboty, a mianowicie szperanie i wyszukiwanie “pożywienia” w Sieci.

Przykładem pająka jest Googlebot

Jest to robot używany przez Google. Zadaniem jego jest przeszukiwanie sieci i dostarczanie dokumentów potrzebnych do zaindeksowania strony w wyszukiwarce. Indeksuje on linki, treść i wszystko co jest zawarte w kodzie źródłowym strony WWW. Kiedy internauta wprowadza poszukiwaną frazę do Gogle, otrzymuje przefiltrowany przez algorytm indeks. Jeżeli chcemy zastrzec pewne informacje przed Googlebot, musimy uczynić odpowiednie zapisy w pliku robots.txt

Googlebot ma dwie wersje, deepbot i freshbot. Deepbot, jak z nazwy wynika jest “dogłębnym” szperaczem, próbuje śledzić każdy link w sieci i załadować możliwie jak najwięcej stron do zaindeksowania przez Google. Proces ten powtarzany jest każdego miesiąca. Freshbot przeszukuje sieć pod kątem świeżej treści. Odwiedza strony, które często są zmieniane i odwiedza je tym częściej, im częściej mają wprowadzaną nową treść.
Googlebot odkrywa nowe strony przeczesując całą sieć i linki na każdej ze stron. Idzie tropem tych linków do stron, do których prowadzą. Aby nowe strony zostały zauważone przez robota, muszą do nich prowadzić linki ze stron już mu znanych.
Innym źródłem, którym posługuje się Googlebot do dostarczania nowych stron jest dodawanie swojej strony pod adresem www.google.com/addurl.html
Z uwagi na fakt, ze większość stron internetowych posiada linki do innych stron, pająk może rozpocząć pracę w dowolnym miejscu. Duże wyszukiwarki, jak na przykład Alta Vista, posiadają wiele pajaków pracujących jednocześnie.

Katalog

Katalog jest jednostką organizacyjną, która ustawia foldery i pliki w zhierarhizowanym porządku. Katalogi przechowują informację o plikach, które mówiąc obrazowo leżą pod nimi w hierarchii.
Podręczniki często opisują je jako odwrócone drzewo. Pliki i katalogi na dowolnym poziomie mieszczą się katalogu nad nim. Aby dotrzeć do pliku, o który nam chodzi musimy nazwać wszystkie pliki i wyznaczyć ścieżkę, po której należy się poruszać.
Początkowy katalog nazywa się Root Directory. Katalog, który leży bezpośrednio pod nim nazywa się subdirectory.

Ramki (Frames )


Ramki są wyszczególnionymi na ekranie polami, na których może pojawiać się informacja wzięta z kilku różnych stron www. Nie są jednak zalecane, ponieważ mają wiele minusów i róznie są traktowane przez wyszykujace roboty.

--
Eagleblogs- darmowa reklama i promocja dla firm. Pisz ciekawie i zainteresuj internautów - będziesz mógł zarabiać w Google Adwords.
Skorzystaj z darmowych ogłoszeń po polsku i angielsku


_________________
Blog o WordPress i Marketingu :: Trochę humoru | Fajne wpisy na blogach | Mój MIX
  
Electra21.06.2019 02:05:57
poziom 5

oczka
  
antonib
16.11.2011 02:36:36
Grupa: Użytkownik

Posty: 4 #802829
Od: 2011-11-16
Mówi się o całkowitym odejściu od stosowania ramek, czy są w ogóle do jeszcze do czegoś pożyteczne?
  
superadmin
16.11.2011 02:42:59
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Darmowe forum - e-biznes

Posty: 1038 #802832
Od: 2008-10-27
nie stosuje się (równie dobrze można zastosować fukcje php readfile() ) ale ogólnie od niedawna Google indeksuje zawartość ramek co było miłym zaskoczeniem dla pozycjonerów
_________________
Blog o WordPress i Marketingu :: Trochę humoru | Fajne wpisy na blogach | Mój MIX

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » POZYCJONOWANIE » SEO DLA POCZĄTKUJĄCYCH: PAJAKI, KATALOGI, RAMKI

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta

Darmowe forum e-biznes (CNNB) - Grupa AG ESSEKER


No To Frugo