Wizualna strona, strony Internetowej...
Estetyka stron w internecie - Przemyślenia
Strona wizualna strony internetowej...
autorem artykułu jest Dawid NawrotChciałbym się podzielić przemyśleniami na temat estetyki stron w internecie polskim oraz zagranicznym. Otóż nie od dziś wiemy, że Polacy obok Rosjan są najlepszymi webdesigner’ami na świecie. Faktem jest, iż słyną z czegoś zupełnie innego, o czym każdy wie, ale w dziedzinie grafiki również mogą pochwalić się niemałymi osiągnięciami. Może to dziwić tych, którzy na co dzień nie obcują z serwisami poświęconymi tej tematyce, niemniej jednak, tak właśnie jest. Mało tego, projekty stron internetowych tworzone przez zagranicznych grafików w konfrontacji z polskimi webdesigner’ami odbiegają nawet w kilkuset procentach od tych tworzonych przez nas. Są zdecydowanie lepiej dopracowane i wykonane.

Wydawać by się mogło, że chociażby Anglia, czy Kanada powinny posiadać w swych szeregach webdesign’u grafików co najmniej, tak dobrych, jak w Polsce. Jednak wbrew pozorom wcale tak nie jest. Fakt, iż wielu wspaniałych webdesigner’ów wyjechało do Anglii tworząc interface’y stron internetowych poskutkował tym, iż część polskich stron w nieznacznym stopniu zmalała wizualnie, jednakże nadal bezdyskusyjnie stajemy na światowym podium.

Strony internetowe zaczęły nabierać kształtów optycznych dopiero kilka lat temu. Wcześniej nie przywiązywało się wagi do grafiki stron www, części estetycznej. Chyba, dlatego że w jednym momencie (kilka lat) internetem zachłysnął się cały świat, a na tamten moment istotniejsze były same informacje. Oczywiście, dziś również treść merytoryczna na stronach internetowych jest bardzo istotna, ale została ubrana w bardziej przyjazny dla oka wygląd, aniżeli czarny Times na białym tle. We wszystkich miastach polski czy to Kraków, czy Warszawa, czy Gdańsk możemy spotkać wielkich grafików, dla których pasja łączy się z pracą dzięki czemu powstają coraz nowsze odsłony stron.

Oby tak dalej, a w tej materii nie będziemy mieli równych.

DN
--
dn-main goodghost

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl  PRZEJDŹ NA FORUM