Wymiana czy sprzedaż?
Co jest lepsze? Wymiana czy sprzedaż?
Wymiana czy sprzedaż ?
autorem artykułu jest Sabina Stodolak

Kiedy mamy sporo niepotrzebnych już rzeczy, niezależnie od tego czy są to książki, ciuchy czy kolekcjonowane kiedyś puszki po napojach, pozbyć się ich można na jeden z trzech sposobów. Można te rzeczy wyrzucić, sprzedać lub wymienić na inne. Pierwszy sposób jest tak naprawdę najprostszy, ale jednocześnie najmniej efektywny. Po pierwsze, nic na tym nie zyskujemy, po drugie dokładamy swoją cegiełkę do zanieczyszczenia środowiska, a po trzecie pozbywamy się rzeczy które mogłyby być komuś potrzebne, lub sprawiłyby komuś przyjemność.

Niepotrzebne rzeczy można też sprzedać – bezpośrednio lub przez internet. Przy sprzedaży może się jednak okazać, że nie osiągnęliśmy takiej ceny jak zamierzaliśmy, do tego dochodzą podatki i wszelkie inne formalności o które trzeba w przypadku niektórych rzeczy zadbać.

Pozostaje wymiana rzeczy. Zamiast pieniędzy otrzymujemy w zamian za nasze niechciane przedmioty coś, co jest nam potrzebne i przydatne. W ten sposób można wymieniać się prawie wszystkim. Książki, biżuteria, rękodzieło, buty. Co, kto ma poukrywane w szafie.

Wymiana ubrań jest najpopularniejszą formą, bo są to rzeczy które najczęściej i najszybciej się nudzą, lub stają się za małe. Zwłaszcza ciuchy dziecięce, bo z nich maluchy wyrastają błyskawicznie, a stale przecież potrzebują nowych. Zamiast kupować nowe i sprzedawać stare, lepiej po prostu wymienić je na większe. Innym towarem którym chętnie się wymieniamy są książki i gry komputerowe. Z reguły przecież po przeczytaniu książki już do niej nie wracamy. Zamiast więc odkładać ją na półkę gdzie spędzi kilka kolejnych miesięcy czy lat, można puścić ją w świat, a za to zyskać nową pozycję do czytania. Podobnie jest z grami, w których na pamięć znamy już każdego przeciwnika i każdą lokację. Zamiast po raz kolejny bez przekonania zabijać głównego bossa, można pograć w coś innego i pozwolić innej osobie odkrywać tajemnice stworzone przez programistów i scenarzystów gierki. Wymiana przedmiotów, to nie tylko sposób na pozbycie się niechcianych rzeczy z domu, ale na zdobycie czegoś nowego i przydatnego.
--
nianiaogg(at)pino.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl  PRZEJDŹ NA FORUM