Oglądanie reklam ma sens oraz cennik reklam TVN
Czy oglądanie reklam ma sens? Cennik reklam TVN
Oglądanie Reklam ma sensLiczne badania psychologiczne wykazały, że to spoty powodują, że wyżej oceniamy przerywany nimi program. Telewizja na reklamie zarabia prawdziwe kokosy, a im program ciekawszy tym cena wzrasta.
Pracownicy Uniwersytetu Nowojorskiego stwierdzili, że choć ludzie tego nie zauważają, nawet przy najlepszej komedii czy najbardziej interesującym filmie sensacyjnym przyjemność czerpana z ich oglądania staje się z czasem coraz mniejsza. Gdy jednak pojawia się reklama, ten proces zostaje przerwany i możliwe jest przywrócenie pierwotnego poziomu “rozrywkowości”. Nie ma przy tym znaczenia, czy spot był zabawny lub nowatorski, czyli po prostu dobry. Ważne, że w ogóle był.Jakiś czas temu psycholodzy przeprowadzili ciekawy eksperyment. Poprosili 87 studentów o obejrzenie odcinka sitcomu “Taksówka”. Pierwsza połowa badanych zapoznała się z oryginalną wersją, którą można było zobaczyć na ekranie: z reklamami sklepu jubilerskiego i kancelarii prawnej. Reszta oglądała serial komediowy ogołocony ze spotów.
Po zakończeniu seansu ochotnicy mieli ocenić na 11-punktowej skali, jak bardzo podobał im się film. Proszono ich także o porównanie wrażeń z innym doskonale znanym sitcomem “Szczęśliwe dni”. Okazało się ci którzy oglądali film z reklamami ocenili go o 4 punkty wyżej !

W takim układzie można powiedzieć, że wszyscy są zadowolenia. Telewizja zarabia, sprzedawcy zarabiają, my wydajemy, ale za to lepiej się bawimy przed telewizorem.

Jeśli ktoś ma ochotę na reklamę w TVN to takie będą ceny
1 kwietnia w środę. Czas emisji ty tylko 30 sekund.


Ładne sumki ?

Cennik reklam TVN, znajdziesz w oryginalnej wersji artykułu na stronie http://www.obmawiamy.pl/


  PRZEJDŹ NA FORUM