Funkcje Agencji Reklamowej
Co to jest agencja reklamowa i jaką pełni funkcję?
::Informacja::
Na podstawie artykułu zamieszczonego w magazynie
Magazyn marketingu, reklamy i sprzedaży BRIF nr. 109/10 (Strona 32)


Brief: Jaką funkcję pełni Agencja reklamowa?

Do tej pory, jeśli klient prowadził profesjonalną komunikację, to taką rolę skupiająco-integrującą odgrywały agencje brand consultingowe, których na rynku było bardzo niewiele i korzystało z nich jakieś 5 proc. klientów. Klient szedł do agencji reklamowej, prosił o przeanalizowanie sytuacji marki, agencja wymyślała koncept kreatywny, robiła spoty TV, outdoor, prasę, a klient na dwa tygodnie przed startem kampanii szedł do agencji BTL i przygotowywał promocje sprzedaży czy ulotki. Teraz wszystko zaczyna się dziać na jednym poziomie, w tym samym czasie i robi się bałagan, na który mało kto jest przygotowany. Dlatego istnieje silna potrzeba czegoś, co będzie integrujące i porządkujące. I tym czymś ma być strategia, rozumiana szerzej niż dotąd, która wykracza poza dotychczasowe kompetencje komunikacyjne, jakie miała w agencjach reklamowych.

Brief: Czy ma Pan na Myśli również strategię biznesową?
Zdecydowanie tak. Wyróżniłbym tu dwie rzeczy. Po pierwsze dział strategii staje w centrum procesów, koordynuje i porządkuje wszystko od momentu powstania koncepcji po jej implementacje. Po drugie wykraczamy poza obszary komunikacyjne i zaczynamy patrzeć oczami klienta na jego biznes. Agencja reklamowa wcześniej czy później połączy pod jednym dachem kompetencje agencji reklamowej – takiej, jaką znaliśmy do tej pory, odpowiedzialnej za komunikację, z kompetencjami

::Reklama::
Poznaj skuteczną startegię pozwalającą zwiększyć dochody nawet o 500% w trzy miesiące!!!


agencji brand consultingowej. Dotychczas agencja brand consultingowa określała całościową strategię marki i wiedzę tę przekazywała dalej, do agencji reklamowej, która zajmowała się egzekucją. W tej chwili oba te procesy zaczynają się w tym samym momencie, w tym samym miejscu i są prowadzone jednocześnie w sposób spójny. I to jest wartość dodana nowego podejścia.


Na pytania odpowiadał:
Igor Kaleński, szef grupy Saachi & Saachi, rozmawiał Konrad Jerin.

Powiązane artykuły/publikacje:
W jaki sposób prowadzić coraz bardziej dochodowy biznes i mieć więcej czasu dla rodziny, przyjaciół i na własne przyjemności?


  PRZEJDŹ NA FORUM